DZISIAJ JEST
PIĄTEK 09 GRUDNIA
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy

Imieniny obchodzą:
Leokadia, Wiesława, Waleria
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Krzysztof Gędłek

Homo, aborcja i wrzask – tak się kręci świat Młynarskiej

Data publikacji: 2013-09-28 09:00
Data aktualizacji: 2013-10-03 11:42:00
Homo, aborcja i wrzask – tak się kręci świat Młynarskiej
Fot. M. Każmierczak/Forum

W telewizji publicznej od dawna mądrzejsze programy były wypychane przez głupsze. Ale „Świat się kręci” Agaty Młynarskiej już nie jest tak po prostu głupi. To program kretyński.

 

Różne były zmiany w ramówkach Telewizji Publicznej, jednak wyrzucenie „Wieczorynki” odbiło się akurat bardzo szerokim echem. Oburzyło to również, jako żywo, niżej podpisanego, choć ten od lat bajek na dobranoc nie oglądał. „Wieczorynka” w TVP była w końcu taką oczywistością, jak to, że po nocy przychodzi dzień! No, ale spokojnie. Nie krzyczmy. Bajki dzieci mogą obejrzeć w TVP KULTURA. Niechaj będzie. Ale… zaraz, zaraz! Co też TVP wpakowało do ramówki zamiast „Wieczorynki”?! Ach tak! Agatę Młynarską z jej nowym programem „Świat się kręci”.

 

A w nim… Niestety, same bzdury. Młynarska zgrywa szołmena, który przed kamerą opowie coś na poważnie i coś dla żartu. Będzie więc o polityce, ale i o kulturze. To znaczy o kulturze będzie, jeśli dla kogoś słowo „kultura” niesie ze sobą ładunek tak wartościowych treści jak rozmowa z zespołem disco polo „Weekend”.

Ale i tak pół biedy, gdyby małpowatość „kultury” i naiwność „polityki” były najgorszą stroną programu Młynarskiej. Dajcie Państwo wiarę, że teraz, zamiast „Wieczorynki” – w ramach której można było obejrzeć lepsze lub gorsze bajki – zafundowano widzom promocję homoseksualizmu i mordowania dzieci. O tym, że Młynarska zaprosiła do swojego studia twórców spotu walącego na odlew w tzw. homofobów (czytaj: tych, którzy mówią stanowcze „nie” zboczeniom i demoralizacji), było już głośno kilka tygodni temu.

 

Ale Młynarska nie poprzestała na walce z „homofobią”. Zapragnęła dołożyć swoją cegiełkę również do promowania aborcji. W jednym ze swoich programów postanowiła poruszyć więc temat batalii obrońców życia o ochronę bezbronnych, bo nienarodzonych istot. Rzecz dotyczyła na razie, niestety, nieudanej walki o zakaz aborcji eugenicznej. Autorka zaprosiła więc do dyskusji gości. Oczywiście, reprezentująca obrońców życia Kinga Małecka-Prybyło musiała, zgodnie ze standardami salonowego dziennikarstwa, stawić czoła dwóm zwolennikom zabijania dzieci. Trzecim zwolennikiem była oczywiście prowadząca, czyli Młynarska we własnej osobie, która nie ukrywała wcale swojego poparcia dla aborcji.

 

Ale po kolei. W atakach na dzielną Małecką-Prybyło miała wieść prym Krystyna Kacpura z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, której życiowym zadaniem jest promowanie zabijania dzieci. Choć, oczywiście, w programie Młynarskiej stwierdziła, że to nie tak, że chce by aborcji było jak najmniej, a receptą na to jest antykoncepcja i edukacja seksualna. Jak nie morderstwo na dziecku, to demoralizacja – ot, cały program organizacji Kacpury.

 

Jak zrozumiałem, terrorystce i demoralizatorce miał pomagać na flankach didżej czy muzyk Michał „Brzoza” Brzozowski. Podczas całej dyskusji drwił sobie po chamsku z Małeckiej-Prybyło, ironicznie się uśmiechając i obsesyjnie pytając czy pro-lajferka wie, ile wynosi zasiłek na chore dziecko. Był przy tym „Brzoza” dumny, że takie pytanie zadaje, ale beznadziejna polityka społeczna naszego państwa ma się nijak do zabijania nienarodzonych dzieci. Gdyby kierować się logiką „Brzozy”, równie dobrze można zalegalizować mordowanie bezrobotnego współmałżonka, bo przecież państwo nie zapewnia mu odpowiedniego zasiłku, przez co staje się ciężarem dla żywiciela rodziny.

 

Na koniec kilka słów o pokazówce, którą Młynarska urządziła, gdy puściły jej nerwy. Okazało się bowiem, że nie zdały się na nic ciągłe przerywania i durne wtręty ze strony prowadzącej, a feministka i w ćwierci inteligentny „Brzoza” słabo promowali aborcyjny proceder. W dodatku Małecka-Prybyło zaczęła opowiadać w jaki sposób w warszawskim Szpitalu Dzieciątka Jezus morduje się sześciomiesięczne dzieci. A więc wywołuje się sztuczny poród, rodzi się często jeszcze żywe dziecko, które często jeszcze kwili, jest wrzucane do miski i pozostawiane same sobie… I w tym miejscu do ataku ruszyła Młynarska, która dotąd fałszywie udawała spokojną, opanowaną dziennikarkę. „Błagam panią, pani opowiada o jakiś średniowiecznych metodach” – usiłowała gasić Małecką-Prybyło. Działaczka pro-life broniła się, że ma na to dokumenty, bo procedurę opisali jej w oficjalnym dokumencie lekarze (lub raczej kaci) ze Szpitala Dzieciątka Jezus. Co na to Młynarska? „Nieeeee przepraszam, to jest średniowiecze. Ja będę bronić medycyny XXI wieku, będę bronić lekarzy i prawa kobiet do wolności” – wykrzyknęła.

 

No i niespodzianka. Młynarska ostrzyła sobie zęby na to, że do spółki z feministką rozjedzie działaczkę pro-life kilkoma zgrabnymi tekstami o prawach kobiet. A od biedy wspomoże ich w tym nierozgarnięty „Brzoza”. Któż by się spodziewał przed programem, że świat przestanie się kręcić na kilkanaście sekund wokół promocji proaborcyjnej ideologii, że Małecka-Prybyło opowie o udokumentowanym przykładzie bestialskich mordów na dzieciach w polskim szpitalu. A jednak! Pieczołowicie utkana intryga propagandzistów w TVP rozerwała się wraz ze słowami Małeckiej-Prybyło wybuchem złości Młynarskiej i dukaniem Kacpury. „Brzoza”, jak się Państwo domyślają, nie był w stanie wydać z siebie dźwięku.

 

Promocja homoseksualizmu jakoś się Młynarskiej udała. Z propagowaniem aborcji nóżka się powinęła. Wokół czego teraz będzie się kręcił świat Młynarskiej? Wokół promocji pedofilii? A może wokół popularyzowania edukacji seksualnej dla sześciolatków – czyli, napiszmy wprost, gwałtu na psychice małych dzieci? Coś się na pewno wymyśli. I tylko tej „Wieczorynki” żal.

 

Krzysztof Gędłek

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
RiaTsudni
Ale się lewaków tutaj zebrało - nie można ich kasować, inaczej lewactwo się rozpleni na pch24.pl i będzie zabrudzało fora.
nowy
Kiedy usłyszałem o nowym programie pt.Świat się kręci pomyślałem że być może pojawi się coś naprawdę ciekawego i na poziomie. Niestety nie byłem w stanie wytrzymać dłużej jak 10 minut i zmieniłem kanał. Program jest nudną kopią a raczej zlepkiem kilku innych produkcji, bez charakteru i pomysłu. Agata Młynarska jest osobą która nie posiada wg.mnie żadnej osobowości medialnej. Jest sztuczna i stronnicza. I czuć to na kilometr. Jestem zdecydowanie na nie i dziwię się że taki kicz puszają w takich godzinach. Już lepiej daliby Bolka i Lolka w tym czasie. Więcej zabawy i pożytku miałby by dzieci i niejeden dorosły... ;)
venus 454
Czytam te opinie -nie tylko tu-i zastanawiam się dlaczego ludzie sa tak okrutni,zawistni- co się z ludzmi dzieje ?jestem emerytką ,nikomu niczego nigdy nie zazdroscilam- a teraz jak się czyta często te zawistne i wulgarne komentarze to ...wlosy deba stają !
Maksymilian
Uczcie się od mądrych tego świata. "Zawsze byłem dumny z tego, że urodziłem się na Hawajach, ale od teraz, gdy małżeństwa homoseksualne zostały tam zalegalizowane, jestem jeszcze bardziej dumny. Hawaje dołączyły do rosnącej liczby stanów w naszym kraju, w których nasi homoseksualni bracia i siostry są traktowani równo w obliczu prawa. Każdy krok taki jak ten - ku wolności i równości - czyni nasz kraj silniejszym. Hawaje, dając parom gejowskim i lesbijskim prawo do małżeństwa, dały przykład wartości najważniejszych dla nas jako narodu" - czytamy w oświadczeniu prezydenta Baracka Obamy po tym, jak wczoraj Neil Abercrombie, gubernator Hawajów, podpisał ustawę legalizującą małżeństwa jednopłciowe w tym stanie. Hawaje to 16. stan USA z legalnymi małżeństwami jednopłciowymi.
venus454
Ja bardzo lubie Pania Agate i caly Jej program-życze aby trwal do końca Swiata i 1 dzień dlużej !!!
klarc
Młynarska jest straszna.Kto ją lansuje?
ela
Niezależnie od wszystkiego, czytam dzisiaj w jakiejś gazecie, że pani Agata się cieszy, że jej aktualny partner rozwiedzie się dla niej. Nie tylko jej program telewizyjny mi nie odpowiada (nie oglądam) ale ona sama też nie.
benek
A.K napisał: "Ludzie jak wam przeszkadza ten program to go nie oglądajcie i tyle!" Zasadniczo masz rację, tylko jest jeden problem, ze podejmując decyzję jaką zalecasz, wychodzi mi na to, ze płacę abonament TV za NIC (lub mając do oglądania baaardzo maaaało, programów wartościowych). Zacytuję na koniec Karola Małcużyńskiego, który odchodząc ostanio z TVP powiedział: "Tabloidalne, nienewsowe przedsięwzięcia zdecydowanie mi nie odpowiadają" ....a tabloizacja, spadek jakości programów to nie tylko problem programów newsowych ale całej TVP
bolek
zadziwająca zbieżność zdarzeń. Zanikająca popularność Wojciecha Młynarskiego i rosnąca popularność Agaty Młynarskiej. Signum temporis?
piszaca telewdzka tu ,i tam...
pomyslny program dobrze sie rozkrecil. ludzie przyciagaja ludzi. Pani Agata byle kogo nie zaprasza, pod dywan nie zamiata. Wyrzuca wszystko na wierzch i swiat super sie kreci.!!
Bella
Żałosny program . Widać Młynarska wszystkiego się chwyta byle tylko wrócić na szklany ekran . Promuje aborcję odbierając dzieciom nawet wieczorynkę .
tadek
G. prawda. program jest coraz bardziej na topie. Oglądalność rośnie. Młynarska po tylu latach w polsacie powoli przypomina sobie jak to jest. Uważam ze program ma się coraz lepiej i z przyjemnoscią go oglądam.
Włada
Program jest konwersyjny! porusza tematy tabu, Aborcja to ciężki temat a mimo tego nie boją się oburzenia ze strony katolików!
A.K
Szkoda, że ludzie zamiast wsiąść się za pożyteczne rzeczy! wolą pisać kretyńskie artykuły! OCZERNIAJĄCE TAKIE OSOBY JAK Agata Młynarska! Ludzie jak wam przeszkadza ten program to go nie oglądajcie i tyle! A NIE MUSICIE WYPISYWAĆ GŁUPOT I OSZCZERSTW NA JEGO TEMAT!
ziuta
kazdy ma prawo do wlasnego zdania, mi sie program swiat sie kreci podoba i chetnie go ogladam
polak
Gdyby kierować się logiką ?Brzozy?, równie dobrze można zalegalizować mordowanie bezrobotnego współmałżonka, bo przecież państwo nie zapewnia mu odpowiedniego zasiłku, przez co staje się ciężarem dla żywiciela rodziny.
olek
Nikogo z was nie zabolało, że w szpitalu o nazwie DZIECIATKA JEZUS "wycina" sie dzieci i zostawia je, żeby umarły w samotności?
Bietka
Popieram, najlepiej nie oglądać tego typu żałosnych programów - to strata czasu!
miguel
bez przesady, program nie jest taki zły jak mówicie. to że porusza kontrowersyjne tematy to normalka w polskiej telewizji, dzięki temu mają oglądalność. fakt, w tym odcinku bylo mozno kontrowersyjnie, ale w wiekszosci innych sa poruszane o wiele mniej drazliwe tematy a dyskusja jest porwadzona bardzo umiejetnie. ja bym nie skreslal tego programu pochopnie
wzc
W Polsce są same polskie telewizje, a ta co się nazywa Polska, tak na prawdę nie jest publiczna tylko państwowa. Nigdy zresztą inna nie była. W BBC nie do pomyślenia byłoby, że kieruje nią ktoś uwikłany politycznie.
Bronmy każdego istnienia ludzkiego !!!
Gratuluję wspaniałego i dowcipnego artykułu.Tragiczne te feministki.
iks
do @Tuska. Kiedy media nie tylko przekazują informacje ale wartościują (to jest krzywe lustro). I nie ma ani tolerancji ani szacunku dla katolików/wierzących i ich wartości.
truśka
Media powinny podawać informację, a nie wartościować cokolwiek. Pamietajcie, tam toczy się dyskusja... każdy ma prawo do swojego zdania, swoich przemyśleń. Jeżeli nie mieszczą się one w waszym wymiarze światopoglądowym uszanujcie to, anie szkalujcie... tak jak Panią Młynarską w artykule. Trochę tego co się nazywa miłosierdziem i poszanowaniem bliźniego :)
norm777
Szpitalowi Dzieciątka Jezus powinni odebrać prawo do używania tej nazwy, za dokonywanie aborcji na dzieciach. Czyż taka nazwa do niczego nie zobowiązuje? Gdzie są sumienia lekarzy?
wzc
No tak, platfusy rządzą!
bleach
Taki niby mało ważny program pani M. A dzisiaj w polityce nr 40 jest artykuł Adama Szostkiewicza pt. czyje jest ciało,a obok na nagiej dziewczynie namalowany czerwony krzyz. Wstęp: "Kosciól katolicki w Polsce tracac rząd dsz, chce trzymać kontrole nad cielesnością człowieka od poczecia do śmierci. In vitro, aborcja, wychowanie seksualne, antykoncepcja, celibat, zwiazki partnerskie, eutanazja- to różne oblicza tego samego zjawiska: odbierania prawa do dysponowania własnym ciałem. Skąd w kościele ta obsesja?" To faktycznie już jest cała nagonka na kościół. Nie wystarczy tylko siedzieć i czekać co będzie dalej. (Chociaż jeden nie użył słowa "małżeństwo homosex).
dfgs
Jakim prawem ta zdegerowana Młynarska deprawuje moje dzieci?Proszę nie płacić abonamętu na takiech degeneratów.
cynik
Program pani Młynarskiej jest rzetelny inaczej.Pani Młynarska zamiast zachować bezstronność i umożliwić rzeczową wymianę poglądów opowiedziała się po "słusznej" stronie i pomagała pani Kacpurze flekować panią Małecką-Prybyło.Wstyd.
obidaya
lovely, mam takie samo podejście i program uważam za pożyteczny.
lovely
wkurza mnie takie segregowanie ludzi, tu programów. ja kibicuje młynarskiej pozdrawiam
grzeszna_katoliczka
Sami prawi chrześcijanie i polacy.......tylko skąd tyle JADU kierowanego przeciw innym ludziom w tych komentarzach......czy naprawdę Wszyscy Jesteśmy Chrystusami i mamy prawo oceniać ,karać, obrażać??????????
maniak
Dzisiaj ten zespoł był dobry. Fajnie że wspierają muzę.
ares
Nie oglądam Młynarskiej, ale sądząc po wysypie oburzonych lewackich trolli wśród komentujących - pan redaktor trafił w punkt.
a swoją drogą
A swoją drogą "piękna" nazwa dla szpitala, gdzie dokonuje się zabójstw dzieci - SZPITAL DZIECIĄTKA JEZUS. Czyż to nie jest chore? To jest dopiero paranoja, to jest schizofrenia totalna. Tam gdzie się zabija dziecko przed narodzeniem daje się znak, symbol kolejnej fazy z życia człowieka - DZIECIĄTKO czyli niemowlak; fazy życia - zarodek, zygota, płód, noworodek, niemowlak, dziecko, młodzieniec, dorosły, podeszły wiek, starzec - W KTÓRYM MOMENCIE TYCH FAZ ŻYCIA ZABICIE NIE JEST ZABÓJSTWEM, NIE JEST MORDERSTWEM? No lewacy odpowiedzcie szczerze, jasno, obiektywnie, otwarcie i bez emocji, bez propagandy oraz bez kłamstw i samooszukiwania się.
elek
do @kvt Tak. i do @Black&White. Zatem idąc twoim tropem myślenia,niedołężnych /chorych rodziców też należy "załatwić", tj. zastosować eutanazję albo zawieźć od razu na śmietnik, np. do "przechowalni"?
Black&White
kvt, bardzo przepraszam, ale co to co napisałeś/napisałaś, ma do rzeczy? Jest to stwierdzenie również bez sensu. Posiłkuj się siłą argumentu, nie zaś argumentem siły. Twierdzę jedynie iż, każdy ma prawo podjąć decyzję o urodzeniu dziecka i nie może mieć taka osoba ja Ty wpływu na taką decyzję. To, że żyjemy w świecie, który umożliwia w tej chwili podtrzymywania życia dzieci, które narodziły się z takimi schorzeniami, które powodują u niego brak możliwości ruchu, bądź panowania nad swoją fizjologią nie oznacza to, że powinniśmy zmuszać matkę do urodzenia takiego dziecka, jeśli jej decyzja była inna. Jeśli chcemy do tego dopuszczać, dopuśćmy również możliwość klonowania, bądź hodowania organów by móc przykładowo takie dzieci ratować. A każdy głos na "nie" takich środowisk, które jedynie negują rozwój dziedzin, które mogłyby pomóc w leczeniu bądź polepszaniu standardu życia takich osób, hamuje rozwój ogólny i doprowadza do sytuacji patologicznych.
mataleo
A po co trolle w komentarzach pch24? Zarzucanie nierzetelności, emocjonalności, atakowanie autora tekstu, odwracanie kota ogonem to tradycyjne metody ultralewaków. Czy te komentarze są pozostawiane w ramach udowadniania tych prostych mechanizmów w tak biednie zindoktrynowanych umysłach?
kvt
Black & White: Zabij kogoś a następnie dyskutuj z nim o tym czy aborcja jest słuszna
Black%White
Prawo do aborcji, jest takim samym, jak prawo do chęci utrzymania ciąży. I nikt nie ma prawa wpływać na decyzję już podjętą przez osoby, które taką decyzję podjęły. Możemy się z czymś zgadzać bądź nie, lecz od tego jest dialog, by pewne niejasności bądź kwestie sporne wyjaśnić. A prawo ogólne powinno dopuścić głos osoby, która ciąży nie chce donosić chociażby przez zły stan zdrowia matki, bądź upośledzenie dziecka, jeśli w fazie plenatarnej lekarz takowe stwierdzi. Głos takiej osoby powinien być tak samo ważny jak głos osoby, która się z tym nie zgadza, a według której teraz mamy takie prawo ustanowione. Prawo jest dla wszystkich a nie garstki przy władzy. Niech każdy się zastanowi, co robi natura z najsłabszymi, niedołężnymi, bądź chorymi i upośledzonymi osobnikami. Pozbywa się ich. Bądź to przez choroby lub pozostawia na pastwę losu, gdyż taki organizm zagrażałby przetrwaniu najsilniejszych jednostek, bądź tych, którym przy odrobinie wysiłku można jeszcze pomóc.
iks
do @Jogurt. Ale tak już jest w praktyce. Wiem to z doświadczenia i obserwacji.
Jogurt
Zabijanie dzieci, a w szczególności zabijanie dzieci, które mogą urodzić się chore z powodu roztoczenia parasola ochrony nad cierpiącą rodziną i potencjalnie cierpiącym dzieckiem jest pierwszym krokiem do usankcjonowania również innego typu morderstw. W trakcie naszego życia każdy może ulec wypadkowi i stać się kaleką lub zachorować na nieuleczalną chorobę. Każda taka osoba poza tym, że cierpi osobiście powoduje również cierpienie najbliższych oraz jako nieproduktywna naraża budżet państwa na straty. Logikę stosowaną dla uzasadnienia mordowania chorych dzieci doskonale można przenieść dalej na inne cierpiące osoby i ich rodziny. W tej sytuacji umowa społeczna, bo tym jest to prawo, pozwalająca zabijać chore dzieci może zostać łatwo rozszerzona na innych narodzonych już członków społeczeństwa. To tylko kwestia czasu i przyzwyczajenia ludzi do hedonistycznych zachowań, które cierpienie uważają za największe zło, a użycie stawiają w centrum ludzkiej uwagi.
kvt
Wielu narzeka na "tabloidowość" artykułu, tymczasem wylądował na głównej Wykopu, gdzie siedzi przecież kwiat polskiej młodej inteligencji, ze szczyptą trolli. Dla mnie tekst dobry i celny, co widać zresztą po reakcji, tych których zabolało.
Obserwator
Widzę, że całe grono zupełnie niezależnych czytelników zjechało chłopaka za artykuł. Gdyby mi płacili za taką obłudną pruderię komentatora, to można pisać takie pierdoły, że ktoś tu przesadził z przecinkiem, a drugi z określeniem niezbyt tolerancyjnym. No cóż, może najlepiej żeby wszyscy którzy nazywają rzeczy po imieniu zaczęli pisać tylko "Peace, love and rock&roll". A takich bulwersujących tematów, które dotykają kilkadziesiąt milionów Polaków, jest dużo więcej. Więc katolicy; - niech każdy ostentacyjnie zamknie gębę, różaniec i święty obrazek do ręki i śpiewajmy "Pater Noster", żeby nie daj Boże kogoś nie obrazić.
Alek
Nie wiem jak można tak kłamać w żywe oczy że "aborcja to prawo do wolności kobiety"A tak wogóle to bardzo nie lubię słowa "aborcja" to wg mnie taki eufemizm to tak jakby nazywać kradzież zmianą właściciela towaru... Ta cywilizacja nie ma przyszłości bo promowane są w niej nieludzkie wartości! A co do zabijania chorych dzieci to razi w oczy straszny faryzeizm że to "dla dobra dziecka" !!!A CZY CHORY NIE MA PRAWA ŻYĆ??? w CZYM ON JEST GORSZY NIŻ ZDROWY? GDZIE JEST TOLERANCJA DLA ŻYCIA TAKICH NIEWINIĄTEK U LUDZI KTÓRZY CIĄGLE GARDŁUJĄ O TOLERANCJI DLA GEJÓW LESBIJEK I INNYCH ZBOCZEŃCÓW ? Otóż jeżeli dziecko będzie chciało to samo popełi samobójstwo jak dorośnie -to jego prawo ale to nie powód by go zabijać i egoizm rodziców tłumaczyć "dobrem dziecka"
janusz
Aborcja, to przede wszystkim sprawa sumienia kobiety i osoby wykonującej aborcję (z literatury wiemy, że kiedyś wykonywały to osoby dalekie od lekarskiego fachu). Uważam, że także w tym przypadku, jak z chorobą - "lepiej zapobiegać, niż leczyć", czyli sprawa dostępności antykoncepcji i uświadomienia w tym względzie młodzieży (nie dzieci) jest bardzo ważna. Nie łudźmy się, że "dobre wychowanie" wystarczy, ciągłe obniżanie wieku inicjacji seksualnej, także u nas, jest faktem. A środowiska, które tak dzielnie walczą o ochronę życia nienarodzonych, "chowają głowę w piesek", kiedy mowa o edukacji seksualnej w szkołach, szczególnie jeśli chodzi o antykoncepcję, skupiając się na protestowaniu przeciwko propagandzie homoseksualnej, chociaż jest to faktycznie margines problematyki seksualnej, z którą muszą się uporać uczniowie w wieku dojrzewania płciowego i nie ma tak dramatycznych konsekwencji.
krysia
Pomijając wszystko inne, zastanawiam się skąd ma takie znajomości, że ma swój program. Kiedyś była np. Wielka gra, to ją skasowano. Głupawych konkursów ani sitkomów (seriali) nie lubię (to takie zapychacze dziur, odbieracze czasu), a z innych programów nie bardzo jest co oglądać.
Lukin
A artykuł brzmi jak z pierwszych stron tabloida. Okropny subiektywizm, przekręcanie faktów, oskarżanie gości i prowadzącej... Ten artykuł jest przepełniony jadem i dziwną nienawiścią, tylko właśnie dlatego, ten program został postawiony w negatywnym świetle. To jest żałosne, no, ale takimi artykułami, ten portal i osoby go tworzące sami pokazują jakimi ludźmi są. Wstyd.
Krzysztof Walasek
Nie rozumiem tylko jednego, czemu autor krytykuje program Świat się Kręci, zarzuca a wręcz wytyka mu propagowanie homoseksualizmu i innych mniej lub więcej podobnych rzeczy... jak sama nazwa wskazuje, program traktuje o aktualnych wydarzeniach na świecie i w Polsce. To, że w kanonie mediów katolickich pomija się lub mocno krytykuje tą tematykę nie znaczy, że całe media muszą dostosowywać się do takich poglądów. Nie pragnę nic, nikomu zarzucać ani szerzyć nienawiści... ale zwyczajnie, media powinny być INFORMACYJNE a nie wartościujące.
w***wiony_polak
Co się dzieje? Czemu promowana jest patologia, a zdrowe wzorce spychane do lamusa... Ci ludzie nie mają sumienia, k***a co jest?!
Mary81
Artykuł zbyt emocjonalny i nierzetelny. Można poczytać co najwyżej jako materiał do pracy dla socjologa.
mataleo
Dlaczego w tv Publicznej promowane są takie te niehumanitarne procedery? A jeśli Państwo nie potrafi zająć się chorymi ludźmi, to wiadomo do czego takie państwo jest!!!
qwertx
"Homo, aborcja i wrzask - tak się kręci świat" Polonia Christiana.
Jarek
Co to za portal oszołomów? Program rzeczywiście kiepski i kretyński, ale komentarz przesadzony.
Moj nick
Artykuł bardzo mocno przesadzony. Oczywiście lepiej, żeby zamiast wieczorynki leciała transmisja z jakiejś mszy świętej. Wtedy wszystko było by ok, a komu by się nie podobało oskarżyło by się o zamach na wolność religijną w tym kraju.
Piotr
Niestety artykuł trochę na poziomie, jaki reprezentowali bohaterowie satyr Poego... Można było zamieścić link do tego odcinka programu, wtedy każdy mógłby porównać treść artykułu z treścią programu. Pomimo mojej neutralności w sprawie aborcji czy gejów, wiedza o antykoncepcji z pewnością się społeczeństwu przyda. Jedyne co mam do zarzucenia mediom ostatnio, to przylepienie się do kwestii ludzkiej seksualności jak pasożyt. Są pewne kwestie - jak np. gwałt, które są jednoznacznie uznane w naszej kulturze za niemoralne, złe, karalne. Z kolei, są też kwestie, które obracają się w takiej szarej strefie, jedni są za, inni są przeciw. Stanowisko ludzi dotyczące tych rzeczy, nie zmieni się o 180 stopni, a może nawet jeszcze bardziej zaogni, przez ciągłe rozdymanie pewnych tematów w mediach. Społeczeństwo się dzieli, sami oceńcie czyja to wina. PS: Takie moje mini przemyślenie - Jeśli metody wykonywania aborcji są tak rażące dla pewnych ludzi, to czemu nikt ich nie poprawi?
Tak lub Nie
Jednym slowem media kreuja swiatopoglad spoleczenstwa Ja mam nadzieje, ze nikt sie nie wciagnie w te pulapke. Odpowiadajmy sobie zawsze Tak lub Nie na dany problem i w ten sposob wyrobimy sobie swoj wlasny poglad bez rozkladania go na czynniki. W ten sposob uzyskamy tez prawdziwa odpowiedz.
nie wierze w boga
o kurcze trafiłem na forum dla oszołomów katolickich.
Olo
Nie widziałem tego programu jeszcze na oczy, ale z sentymentu wieczorynki mi żal, jednak nie o tym chciałem powiedzieć. Swego czasu zgarnąłem bilety na spektakl Tarzan do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Przed spektaklem wyszła właśnie pani Młynarska i zaczęła od słów "witam was wszystkich w DOMU MUZYKI I ZABRZA." Tyle ja miałem styczności z poziomem tej pani i mam nadzieje że już nigdy jej na czymś takim nie spotkam.
Bronek
Niestety takie kretyńskie programy nigdy nie znikną z ramówek bo mamy w kraju tyle debili którzy te oglądalnośc nakręcają... Co do samych programów TVP, Onet, WP, TVN to stacje i strony których poziom już dawno spadł do rynsztoka, wszędzie tylko golizna, spekulacje, fałsz i zakłamanie. To straszne dokąd dzisiejsze media zmierzają...
Andrew
Wspaniałe podsumowanie rzeczywistości. Gratuluję.
Jacek
Niestety trzeba oglądać takie programy, żeby je demaskować.
PanPaweł
Niestety, część robociarzy z TVP ma zagwarantowane kontraktem zatrudnienie niezależnie od poziomu oglądalności.
Matylda
Tej Młynarskiej to sie kręci we łbie. Za cenę własnej godności usiłuje się "reanimować" na ekaranie po długim niebycie.
Marek
Kto piszę takie artykuły on jest obraźliwy i niesprawiedliwie ocenia program!
molly
Nie lubię Młynarskiej, jej programu nie oglądałam, recenzję pisał zagorzały PISior, więc pewnie zacznę...
TV to przestarzałe medium
autor artykułu jest na tyle głupi że jeszcze ogląda TV ?
jaro
to jakaś niesprawiedliwość: Młynarska plus dwoje deb... razem 3 x 1/4 = 3/4 inteligenta, a Małecka-Prybyło 1 x 1 = 1 inteligent, oj niedobrze, niedobrze i do tego jest to tendencja zniżkowa (dla tych troje); co to będzie, co to będzie jak osiągnie toto masę krytyczną?!
John Galt
Przestać oglądać te żałosne programy, a gdy oglądalność spadnie, zdejmą je z ramówki razem z prowadzącymi!
iks
+
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright by

STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

IM. KS. PIOTRA SKARGI